רופא שיניים מראשון לציון ישלם פיצויים של כחצי מיליון ₪ בעקבות טיפול שיניים רשלני שביצע ללקוחה

חנה קקיאשוילי | 02.07.18 / מקומון ראשון לציון

הלקוחה טופלה במשך שנה אצל הרופא לאחר שסבלה מכאבים ודימומים מהחניכיים זאת למרות שהבטיח לה כי הטיפול יסתיים תוך שבועיים. מומחה בתחום הכירורגיה של הפה ולסת שבדק את האשה קבע כי טיפולו של רופא השיניים היה רשלני ולקוי

בית משפט השלום פסק כי רופא שיניים שמנהל קליניקה במרכז ראשון לציון ישלם פיצוי של מעל לחצי מיליון ₪ למטופלת שבצעה אצלו טיפול שכלל עקירת שיניים, השתלת שתלים והדבקת כתרים. מומחה בתחום הכירורגיה של הפה ולסת שבדק את האשה קבע כי טיפולו של רופא השיניים היה רשלני ולקוי והעריך את הנזק במעל ל-400 אלף ₪.

כתב התביעה

מכתב התביעה עולה כי בחודש ספטמבר לפני כשלוש שנים המטופלת הגיעה למרפאתו של הרופא ולאחר שסיכמו על תכנית הטיפול, הרופא הבטיח לה כי הטיפול יהיה קצר ובסופו השניים שלה יהיו "יפות ביותר". למרות שהמטופלת ביקשה לדחות את תחילת הטיפול עקב אירוע משפחתי אשר עליה להשתתף בו, הבטיח לה הרופא כי הטיפול יסתיים תוך שבועיים לכל היותר וכי היא תגיע לאירוע עם שיניים "מושלמות ויפות" כלשונו.

הרופא הרגיע את המטופלת והסביר כי מדובר בטיפול קל ביותר שלא טומן בתוכו סיבוכים אפשריים. אך המציאות הייתה אחרת והמטופלת סבלה מהטיפול הרשלני שכלל: כתרים מגושמים ולא אסתטיים, אשר לחצו על החניכיים, מנעו מהמטופלת לסגור את הפה, גרמו לה לכאבים חזקים וסבל רב. לאחר שעברה טיפולי שורש החמיר מצבה של הלקוחה שסבלה לאחר שהחניכיים סביב אחד הכתרים החלו להתנפח ולדמם.

הסבל של הלקוחה נמשך לאחר שהכתרים הקבועים שחזרו מהמעבדה לא התאימו והרופא חזר על המדידות 6 פעמים נוספות. לאחר הדבקת הכתרים התברר כי הם עבים ומגושמים והמטופלת לא יכלה לסגור את שיניה וסבלה מכאבים עזים בשיניים ובחניכיים. בנוסף הכתרים גרמו לגירוי בלחי והמטופלת איבדה התחושה בשפה העליונה ובאף.

הרופא הגיב לתלונותיה הקשות באומרו כי היא צריכה להתאזר בסבלנות וכי מדובר באי נוחות זמנית. אך לאחר שהמשיכה לסבול מכאבים קשים עד כדי כך שלא יכלה לתפקד בחיי היומיום, המטופלת ביקשה מהרופא שיסיר את הכתרים. הרופא טען כי לא ניתן לעשות זאת, כיוון שהם הודבקו בדבק קבוע, זאת בניגוד לבקשתה כי יודבקו בדבק זמני.

בכתב התביעה נטען כי המטופלת הגיעה למרפאת רופא השיניים פעמים רבות במהלך שנה שלמה אך ללא הואיל. לאחר שהרופא ביצע צילום פנורמי הוא קבע כי יש להחליף את כל הכתרים בלסת העליונה. ארבע ניסיונות להמיס את הדבק כשלו ולכן החליט לחתוך את כתרי החרסינה והתקין במקומם כתרים זמניים.

בשלב זה החניכיים התנפחו ודיממו מאוד ובהמשך הכתרים הזמניים החלו ליפול אחד אחד. מאחר והמטופלת המשיכה לסבול מכאבים עזים בשיניים, בכתרים ובלסת התחתונה, היא החליטה להפסיק הטיפולים אצלו.

 

הרופא עשה הכל בכדי לחמוק מלהתמודד למרות המעשים הרשלניים, אך בית המשפט נענה לטענות באי כוחה של המטופלת עורכי הדין גיל וניצן הראל ופסק כי על רופא השיניים לשלם למטופלת פיצויים של מעל חצי מיליון שקלים כולל שכר טרחה והוצאות משפט.